Dantų klinika Kaune

Mitai ir gandai apie dantų ir burnos sveikatą

Vietoj dantų valymo galima suvalgyti obuolį. Pas odontologą reikia apsilankyti tik tada, kai skauda.

Paaiškinsime svarbiausius mitus ir gandus apie dantų ir burnos sveikatą

„Dantis valytis po kiekvieno valgio.“

dantų klinika kauneAr reikia valytis dantis tuoj pat po valgio priklauso nuo to ką jus valgėte. Po rūgštinio maisto ir gėrimų nereikėtų pulti valytis dantukų, nes suardys danties emalį. Geriau palaukti pusvalandį ir tada valytis dantis.

„Pieninius dantis nebūtina taip gerai valyti.“

Dantų klinika KauneTai netiesa! Nors pieniniai dantys ir iškrenta, jie turi būti taip pat gerai prižiūrimi, t.y. du kartus per dieną dantis valyti su dantų šepetėliu ir žirnio dydžio vaikiška dantų pasta.

Tik nuodugnus rūpinimasis pieniniais dantimis užtikrins ateityje geresnę Jūsų vaikų dantų būklę.

„Stipriai valantis dantis, pasišalina daugiau purvo.“

Profesionalus higienistas Tai netiesa. Būkite atsargūs, kai valotės dantis. Per daug energijos ar kieti dantų šepetėlio šeriai gali pažeisti dantų emalį ir dantenas.

Profesionalus higienistas patars Jums kaip teisingai valytis dantis.

„Dantų šepetėlį keisti tik tada, kai šeriai nušiūra.“

Dantų šepetėlis. Kauno implantologijos centrasAuksinė taisyklė sako, kad ne vėliau kaip po dviejų mėnesių reikia naudotis nauju dantų šepetėliu. Taip yra dėl higieninių priežasčių ir dėl to, kad silpnėja dantų šepetuko poveikis.

„Guma – dantų valymo pakaitalas.“

Dantų klinika KauneKramtomoji guma be cukraus palaiko burnos higiena, atlikdama tam tikrą burnos valymą, bei stimuliuoja didesnį seilių srauto susidarymą. Tačiau dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą pakeisti guma negalima.

„Kiekvienas nėštumas kainuoja po dantį.“

Odontologas nėštumo metuHormoniniai pokyčiai, susiję su nėštumu turi įtakos dantenoms. Jos gali labiau kraujuoti, būti jautrios ir lengvai patinusios.

Nėštumo metu turi būti ypatingai skirtas didelis dėmesys burnos higienai.

Profesionalus higienistas ir odontologas tikrai patars kaip teisingai prižiūrėti dantis nėštumo metu. Taip išsaugosite sveikus dantis nėštumo metu ir po jo..

„Vietoj dantų valymo – obuolys.“

Dantų klinika KauneMitas, kad obuoliai dantis valo taip pat gerai, kaip dantų šepetėlis ir pasta, yra labai įsisenėjęs.

Tiesa yra tai, kad obuolius sveika valgyti dėl juose esančio vitamino C ir mineralinių medžiagų.

Bet šie naudingi vaisiai anaiptol neskirti dantų priežiūrai. Valgant obuolį, nusivalo apnašos nuo dantų paviršiaus. Bet kramtant nepašalinami nei maisto likučiai, nei apnašos iš dantenų pakraščių bei tarpdančių.

Be to, obuoliuose yra rūgščių, kurios pakeičia seilių pH ir kenkia emaliui. Obuoliuose esančią fruktozę labai mėgsta ėduonies bakterijos, o ten, kur pastarosios puotauja, susidaro pavojingos rūgštys, kenkiančioms dantims.

„Juodoji arbata kenkia dantims.“

Dantų balinimasJuodoji arbata gali pakeisti dantų spalvą. Arbatoje ne tik fluoro, bet ir vadinamųjų taninų.

Šios kartaus skonio medžiagos slopina amilazės fermentą, kuris randamas seilėse ir krakmolą verčia ėduonį sukeliančiu cukrumi.

Laboratoriniai mokslininkų tyrimai rodo, kad arbata saugo nuo dantų akmenų susidarymo bei naikina kai kurias dantenų ligas sukeliančias burnos ertmės bakterijas.

„Pas odontologą lankytis tik tada kai skauda.“

odontologasTai didelė klaida. Skausmas aiškiai rodo, kad problema yra toli pažengusi. Mažiausiai du kartus per metus reikia atvykti pas odontologą apžiūrai.

Tik odontologas laiku nustatys ir išgydys pažeistus dantis. Taigi kas reguliariai lankosi tam ir neskauda dantų.

„Dantų implantų nereikia valyti.“

Dantų implantasKlaida! Kaip savo natūralius dantis reikia prižiūrėti, taip ir implantams prižiūrėti reikalinga reguliari burnos higiena ir priežiūra.

Nors dantų implantas negali gauti karieso, tačiau bakterijų sukeltas uždegimas kelia didelį pavojų implantui.

Rekomenduojama implantus valyti minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta, naudoti dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius, bei reguliariai atlikti profesionalų dantų valymą, bei lankytis pas odontologą.

„Be cukraus, tai nereiškia, kad nėra cukraus.“

Dantų klinika KauneDaugelis maisto produktų yra reklamuojami, kad jie be cukraus. Tačiau produktai ženklinami „be cukraus“ dar nereiškia, kad jų sudėtyje nėra cukraus. Cukrus būna kitu pavidalu, t.y. gliukozės (dekstrozės), gliukozės sirupas, fruktozė (vaisių cukraus), laktozės (pieno cukraus) ir maltozė (salyklo cukrus).

Šios medžiagos taip pat gali skatina karieso susidarymą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į paslėptą cukrų, kurio yra kečupe, garstyčiose, jogurte, bananuose ir džiovintuose vaisiuose.

„Dantenų kraujavimas, tai nėra blogai.“

Kraujuojančios dantenosKraujuojančios dantenos – ne tik nemalonus, bet ir varginantis reiškinys, į kurį nevalia numoti ranka.

Dantenų kraujavimo priežastys gali būti labai įvairios – nuo nepakankamos ar netinkamos dantų priežiūros iki itin rimtų ligų, tokių kaip periodontitas.

Bet kokiu atveju tik profesionali gydytojų komanda gali nustatyti kraujuojančių dantenų priežastis.

„Skausmingas danties šaknų kanalo gydymas.“

Šaknų kanalų gydymasPrieš procedūrą yra atliekamas vietinis nuskausminimas. Dažniausiai pacientai procedūros metu skausmo nejaučia.

 

„Esant ėduoniui visada gręžiama.“

Dantų gręžimasPradinėse savo stadijose kariesas gali būti gydomas be ertmės gręžimo ir plombavimo, o tik tepant specialias medžiagas ant pažeidimo vietos.

Vėliau jau reikia rimtesnio gydymo.

„Dantų griežimas yra nekenksmingas ir nereikalauja gydymo.“

Griežimas dantimisŽmogui, kuris griežia dantimis, gali būti pažeisti dantys, juos supančios dantenos bei dantis laikantys kaulai.

Dėl šio įpročio gali atsirasti galvos skausmai. Gydymas efektyvus tada, kai pacientas pats pripažįsta problemą ir nori ją įveikti. Gydymui gali būti naudojamas išimamas protezas.

Protezas sudarytas iš judančių įtvarų, kurie nakčiai uždedami ant dantų paviršiaus, taip išvengiama neteisingo spaudimo poveikio. Griežimas dantimis dažniausiai pagydomas.

Negydant, dėl griežimo metu atsirandančio spaudimo, pažeidžiami dantys, dantenos ir žandikauliai.

„Ėduonis yra paveldima.“

Dantų klinika KauneDantų ėduonis nėra paveldima, tačiau vienas iš labiausiai užkrečiamų ligų.

Dėl šios priežasties tėvai neturėtų pavyzdžiui, liesti su burna savo kūdikio šaukštą, kad neužkrėstų kūdikio.

Jei Jūs norite susitvarkyti dantis, parašykite mums »»

Panaudota medžiaga iš http://www.zahn.de