Nagų kramtymas. Kauno implantologijos centras

Nagų kramtymas

Pasikartojantis nagų kramtymas dažniausiai yra pasąmonės atsakas į stresą, baimes, nesaugumo jausmą, neapsisprendimą, nepasitikėjimą savimi ar kitus ribojančius įsitikinimus, nepatenkintus vidinius poreikius.

Remiantis įvairiais statistikos šaltiniais, nagus kramto maždaug 25-35 proc. 7-10 metų vaikų, nuo 30 iki 60 proc. paauglių, 20-40 proc. jaunuolių ir nuo 5 iki 10 proc. suaugusiųjų.

Nagų kramtymas. Kauno implantologijos centras

Berniukai ir vyrai polinkiu kramtyti nagus pasižymi dažniau. Vienos priežasties neįmanoma įvardinti.

Psichologai tai sieja su didesniais reikalavimais berniukams nuo pat jų auklėjimo pradžios, taip pat visuomenės požiūriu, jog vyrams emocijas reikšti nėra priimtina. Tuo tarpu moterims su šiuo įpročiu kovoti neretai padeda ir reguliarus manikiūras.

Nagų kramtymo poveikis

Kramtant nagus, į burną perduodami mikrobai, galintys sukelti uždegimą ir infekciją. Taip pat nagų kramtytojus dažnai kamuoja paronichija – odos infekcija apie nagus. Išskirtiniais atvejais, panagės pažeidžiamos ilgam laikui.

Be minėtų problemų, nagų kramtymas gali sukelti gerokai didesnių problemų nei manikiūras. JAV mokslinių tyrimų žurnalas “General Dentistry”  nurodo, jog žmonėms, kurie turi polinkį kramtyti nagus, pieštukus ar tušinukus, žymiai padidėja bruksizmo rizika.

Nesąmoningas nuolatinis dantų sukandimas ar griežimas dantimis gali sukelti veido srities, galvos skausmus, turėti įtakos padidėjusiam dantų jautrumui, dantenų recesijai, tapti viena iš dantų praradimo priežasčių. Jei turite įprotį kramtyti nagus ar griežiate dantimis, gydytojas odontologas padės įvertinti ir kontroliuoti situaciją.

Nagų kramtymas. Kauno implantologijos centras

Kaip išvengti nagų kramtymo?

Svarbu suvokti, jog problema nėra pats nagų kramtymas. Tai yra problemos pasekmė.

Norėdami išspręsti šią problemą, ieškokite streso, nerimo, baimių, nesaugumo jausmo priežasčių ir šalinkite jas. Pabandykite prisiminti ir atkreipti dėmesį, kokiais atvejais pradedate kramtyti nagus. Stebėkite, kas įvyksta, kuo užsiimate, kaip pasijuntate, kokios mintys tuo momentu kyla. Priežasties nustatymas ves pasiryžimo keisti įprotį link. Galite išbandyti jogą, meditaciją, jei jaučiate, jog reikia pagalbos norint efektyviai atsikratyti šio įpročio  – kreipkitės į psichologą.

Jei nagus pradėjo kramtyti Jūsų vaikas – pabandykite suvokti, kas pasikeitė jo aplinkoje, kas jam gali kelti stresą, kokiais momentais jis bando taip nusiraminti?

Norėdami padėti nagų kramtymo atsikratyti vaikui – turėkite kantrybės. Pabandykite jo dėmesį nukreipti kitur, kai kuriais atvejais tinkamu sprendimu būna fizinio krūvio padidinimas ar sumažinimas.

Jei turite klausimų, parašykite mums »»